Back to Top

هزینه بیمه تکمیلی

هزینه بیمه تکمیلی

قیمت درمان تکمیلی یا هزینه بیمه تکمیلی ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد در واقع نمی توان قیمت ثابتی برای بیمه های درمانی تعیین نمود.

در بیمه تکمیلی ایران قیمت به عوامل زیر بستگی دارد:

1-تعداد افرادبیمه شده و افراد تحت تکفل آنها

2-سابقه بیمه ای یا ضریب خسارت بیمه درمان بیمه گزار در سالهای قبل

3-میزان ارتباط بیمه شده با شرکت سهامی بیمه ایران یا میزان سایر رشته های بیمه ای بیمه گزار نزد بیمه ایران

مانند :بیمه مسئولیت ، بیمه آتش سوزی ، بیمه مهندسی ، بیمه اتومبیل ، بیمه اشخاص و  بیمه باربری

4-میزان پوشش های تکمیلی انتخاب شده از قبیل:هزینه بستری، جراحی و بستریهای اصلی ، بیمه تکمیلی زایمان

بیمه دندانپزشکی،بیمه نازایی ، آزمایشگاه ، ویزیت و دارو ، انواع پوشش پاراکلنیکی و .............

5-میزان تعهد درخواستی برای هر بند توسط بیمه گزار

6-بخشنامه های صادره توسط اداره کل اشخاص بیمه ایران

7-آخرین تعرفه های نظام پزشکی

جهت اطلاعات بیشتر در مورد بیمه تکمیلی ایران می توانید به بخشهای زیر مراجعه کنید:

بیمه درمان تکمیلی زایمان چیست؟

بیمه تکمیلی ایران

بیمه درمان تکمیلی

نقش بیمه تکمیلی در کاهش هزینه زایمان

بیمارستانهای طرف قرار داد بیمه تکمیل ایران

سوالات متداول بیمه تکمیلی ایران

بیمه عمر مان

دوست گرامی
در صورتی که هرگونه پرسش یا ابهامی جهت سفارش بیمه نامه تکمیلی خود دارید لطفا با شماره تلفن  88544842 تماس حاصل فرمائید

www.iraniinsurance.com

بیمه اشخاص


بیمه اشخاص بدون شک یکی از کاربردی ترین بیمه با ضریب نفوذ بسیار بالا در جامعه است زیرا با تک تک افراد جامعه سرو کار دارد.بطوریکه که به جرات می توان گفت بیمه اشخاص از قبل از تولد تا بعد از فوت همواره پشتیبان فرد و حتی خانواده وی خواهد بود. آدمی از آغاز پیدایش‌ جوامع‌ بشری، در جستجوی‌ غریزی‌ به‌ دنبال‌ تأمینهای‌ جسمی‌، اقتصادی‌، اجتماعی‌ وسیاسی‌وروحی بوده‌ است‌.و بیمه اشخاص این نیازها را برطرف می سازد.
باتوجه‌ به‌ همین‌ نیاز بوده‌ که‌ شرکت سهامی بیمه ایران با ارائه‌ طرحهای‌ متفاوت‌ و ابتکارات متناسب‌ با نیازهای ‌ایرانیان درپی‌ تأمین‌ و تسهیل‌ این‌ غریزه‌ ثبات‌ مالی‌ و اقتصادی‌ برآمده است. تا در زمان‌ بروز حادثه‌ ناگوار، شیرازه ‌اقتصاد خانواده‌ ها از هم‌ نپاشد و افراد وابسته‌ به‌ شخص‌ متوفی‌ و یا حادثه‌ دیده‌ بتوانند مانند همیشه بیمه ایران را در کنار خود ببینند .
بیمه اشخاص  به سه گروه کلی تقسیم می شوند:

    بیمه اشخاص (درمان)
    در بیمه تکمیلی ایران، بیمه‌گر متعهد می‌شود که کلیه‌ هزینه‌های‌ درمانی‌ و بیمارستانی‌ هریک‌ از بیمه‌شدگان‌ که ‌براساس‌ شرایط قرارداد و با رعایت‌ فرانشیز توافق‌ شده‌ قابل‌ پرداخت‌ می‌باشد را جبران نماید. به‌ طورکلی‌ تعهدات‌ بیمه‌گر شامل‌ هزینه‌های‌ ویزیت‌ پزشک‌، جراحی‌، پانسمان‌، انواع‌ آزمایش‌های‌ پزشکی‌، مخارج ‌بیهوشی‌، هزینه‌های‌ اتاق‌ عمل‌ و جابجایی‌ به‌ بیمارستان‌، هزینه‌های‌ دارو، دندانپزشکی‌، دندان‌ مصنوعی‌،  بیمه درمان تکمیلی زایمان و هرچیز دیگری‌ است‌ که‌ بیمه‌گر براساس‌ شرایط قرارداد خود را ملزم‌ به‌ پرداخت‌ آن‌ کرده‌است‌.
    رشته بیمه اشخاص(درمان) مشتمل بر 3 زیررشته می‌باشد که عبارتند از:
        بیمه درمان تکمیلی گروهی بیمه ایران
        در این زیر رشته بیمه‌ای، بیمه ایران بیمه‌گر اول بیمه‌شدگان بوده و هزینه درمان ایشان را جبران می‌نماید.
        بیمه درمان مسافرت به خارج از کشور
        این بیمه‌نامه اشخاصی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد و اعتبار آن در خارج از کشور می‌باشد. کلیه خدمات موضوع این بیمه‌نامه با توجه به قرارداد فی مابین، مطابق با شرایط عمومی توسط شبکه بین‌المللی شرکت کمک رسانی اوسان و یا رایس شوتس تضمین و ارائه می‌گردد.
        بیمه درمان مسافران خارجی به داخل کشور(irha)
        بر اساس این بیمه تمامی اتباع خارجی و ساکنین خارج ازکشور که قصد مسافرت به ایران را دارند با ابتیاع این بیمه، تحت پوشش قرار گرفته ، از مزایای آن استفاده خواهند نمود.
      
    بیمه اشخاص (عمر)
   بیمه عمرایران  از دیدگاه حقوقی، قراردادی است که به موجب آن بیمه ایران در مقابل دریافت حق‌بیمه از بیمه‌گذار متعهد می‌شود که در صورت فوت و یا حیات بیمه‌شده در زمان معینی مبلغی به عنوان سرمایه و یا مستمری به استفاده‌کننده (بیمه‌گذار یا شخص ثالث) تعیین شده از طرف او و یا وراث قانونی بپردازد.
       هدف اساسی بیمه‌های عمر ایجاد، جمع آوری ذخایر مالی، سرمایه‌گذاری، کسب سود حاصله از سرمایه‌گذاری و نهایتاً ایفای تعهدات شرکت بیمه‌گر در قبال استفاده‌کنندگان می‌باشد.
  
    رشته بیمه اشخاص(عمر) مشتمل بر 13 زیررشته می‌باشد که عبارتند از:
        بیمه عمر انفرادی
         بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی
         بیمه تامین آتیه فرزندان
         بیمه عمر زمانی انفرادی
         بیمه تمام عمر انفرادی
         بیمه عمر و پس‌انداز انفرادی(بیمه عمر مان،بیمه جامع زندگی, بیمه تامین هزینه جهیزیه)
         بیمه عمر گروهی
         بیمه تمام عمر گروهی
         بیمه عمر مانده بدهکار
         بیمه عمر زمانی
         بیمه عمر و پس‌انداز
         بیمه کارکنان دولت(عمر گروهی)
          
    بیمه اشخاص (حوادث)
    موضوع این بیمه سانحه وحادثه‌ای است که می‌تواند منجر به فوت، نقص عضو و از کار افتادگی دائم کلی و یا جزئی، از کارافتادگی موقت، جراحت و صدمات بدنی و هزینه های پزشکی گردد.
    موضوع بیمه حوادث پرداخت غرامت معین در صورت فوت موردبیمه یا نقص عضو و از کار افتادگی و جبران هزینه‌های درمانی ناشی از وقوع حوادث مشمول بیمه است. خطر فوت و نقص عضو به عنوان پوشش‌های اصلی در بیمه‌های حوادث می‌باشد و خطرات از کارافتادگی موقت و بستری در بیمارستان و هزینه‌های پزشکی ناشی از صدمات و جراحات به عنوان خطرات تبعی قرار دارند.
    بیمه‌های حوادث اکثراً به صورت پوشش خطرات ناشی از حوادث در تمام اوقات (24 ساعت شبانه روز) و در هر مکان و یا زمان در طول مدت بیمه‌نامه بوده و شامل خطرات شغلی، حرفه‌ای، ورزشی، ماموریت، مسافرت و ... می‌گردد.
    رشته بیمه اشخاص(حوادث) مشتمل بر 9 زیررشته می‌باشد که عبارتند از:
       
        
            بیمه اشخاص حوادث انفرادی

            بیمه اشخاص حوادث گروهی
         
            بیمه کارکنان دولت
            در این نوع بیمه کارکنان دولت در مقابل حوادث 24 ساعته شغلی و غیر شغلی برای مدت یک سال بیمه می‌شوند. حق‌بیمه این بیمه بر اساس بخشنامه‌های صادره از طرف دولت تعیین می‌شود.
            بیمه دانش آموزی
            در این نوع قرارداد دانش‌آموزان بر اساس توافق‌نامه منعقد شده بین شرکت بیمه ایران و سازمان آموزش و پرورش تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند. شرایط ذکر شده در این توافق‌نامه تعیین‌کننده شرایط و حق‌بیمه می‌باشد.
            بیمه دانشجویان
            در این نوع قرارداد دانشجویان بر اساس توافق‌نامه منعقد شده بین شرکت بیمه ایران و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند. شرایط ذکر شده در این توافق‌نامه تعیین‌کننده شرایط و حق بیمه می‌باشد.
            بیمه مهدکودک‌ها
            در این نوع قرارداد کودکان مهدکودک‌ها بر اساس توافق‌نامه منعقد شده بین شرکت بیمه ایران و سازمان آموزش و پرورش و یا سازمان بهزیستی تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند. شرایط ذکر شده در این توافق‌نامه تعیین‌کننده شرایط و حق‌بیمه می‌باشد.
            بیمه سازمان‌ها
            در این بیمه هر سازمان می‌تواند کارکنان خود را در قبال حوادث 24 ساعته شغلی و غیر شغلی و یا خطرات شخصی برای مدت یک سال بیمه نماید. در این قرارداد تعهدات اصلی و تبعی عبارتند از فوت، نقص عضو جزئی و کلی دائم، از کارافتادگی، هزینه پزشکی، غرامت روزانه از کارافتادگی در اثر حادثه می‌باشد.حق‌بیمه در این بیمه‌نامه بر اساس طبقه شغلی اکثریت افراد (75% افراد) تعیین می‌گردد .
            بیمه گروهی کوتاه‌مدت
            در این بیمه هر گروهی می‌تواند اعضای خود را در قبال حوادث 24 ساعته شغلی و غیر شغلی و یا خطرات شخصی برای بازه‌های کوتاه‌مدت بیمه نماید. در این قرارداد تعهدات اصلی و تبعی عبارتند از فوت، نقص عضو جزئی و کلی دائم، از کارافتادگی، هزینه پزشکی، غرامت روزانه از کارافتادگی در اثر حادثه می‌باشد.حق‌بیمه در این بیمه‌نامه بر اساس طبقه شغلی اکثریت افراد (75% افراد) و با درنظر گرفتن تعرفه‌های کوتاه‌مدت تعیین می‌گردد .
            بیمه حوادث خانواده
            در این بیمه‌نامه سرپرست خانواده با پرداخت حق‌بیمه، کلیه افراد خانواده را در مقابل حوادث در تمام ساعات شبانه‌روز در داخل و خارج از کشور بیمه می‌نماید.در این نوع بیمه‌نامه تعهدات بیمه‌گر شامل فوت، نقص عضو و از کارافتادگی دائم (کلی و جزیی) ناشی از حوادث مشمول بیمه همسر و فرزندان بیمه‌گذار می‌باشد.
            بیمه حوادث نوروزی
            در این بیمه‌نامه سرپرست خانواده با پرداخت حق‌بیمه، کلیه افراد خانواده را در مقابل حوادث در تمام ساعات شبانه‌روز در مدت تعطیلات نوروزی در داخل و خارج از کشور بیمه می‌نماید.در این نوع بیمه‌نامه تعهدات بیمه‌گر شامل فوت، نقص عضو و از کارافتادگی دائم (کلی و جزیی) ناشی از حوادث مشمول بیمه همسر و فرزندان بیمه‌گذار می‌باشد.
بیمه اشخاص تنها بیمه ایست که یک فرد می تواند در آن واحد دارای چند بیمه نامه و پوشش بیمه ای باشد.بطور مثال یک فرد می تواند تحت پوشش بیمه حوادث ، بیمه عمر کارکنان ، بیمه عمر مان ، بیمه عمر مانده بدکار در صورت اخذ وام،بیمه مسافرتی ، بیمه سرنشین خودرو و بیمه تکمیلی باشد و در صورت بروز حادثه از محل هرکدام بصورت جداگانه خسارت دریافت نماید.که این امر در بیمه اموال تقریبا غیر ممکن می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص انواع بیمه های اشخاص و مشاوره رایگان با شماره ویژه 88544842 تماس حاصل فرمایید

بیمه درمان تکمیلی زایمان چیست؟

بیمه درمان تکمیلی زایمان چیست؟

بیمه درمان تکمیلی زایمان زیر مجموعه بیمه اشخاص است. البته بیمه زایمان به تنهایی تا این لحظه در شرکت سهامی بیمه ایران وجود ندارد،و این نوع بیمه بعنوان یکی از پوششهای اضافی و آپشنال بیمه درمان تکمیلی گروهی ارائه می گردد که  در این طرح بصورت گروهی می باشد.البته دوره انتظار در گروههای زیر پانصد نفر نه ماه و گروههای پانصد تا هزار نفر شش ماه می باشد و در مورد گروههای بالای هزار نفر با توافق بیمه گر فاقد دوره انتظار می باشد.امروزه بیمه تکمیلی ایران در بخش پوشش بیمه زایمان و نازایی و ناباروری مشکل بسیاری از کارکنان بخشهای خصوصی دولتی و حتی اصناف را کاسته و خدمات شایانی در بخشهای ویزیت ، آزمایش ، دارو و جراحی ارائه نموده است.و آرزوی بسیاری از زوجین نابارور که بعلت هزینه های بالا نمی توانستند ناباروری خود را درمان کنند را برآورده ساخته است.

بیمه درمان تکمیلی     سوالات متداول بیمه تکمیلی   سفارش آنلاین بیمه درمان

www.iraniinsurance.com

بیمه تکمیلی ایران

 

بيمه تکمیلی ایران ،یا بیمه درمان تکمیلی  شرکت سهامی بیمه ایران که به بیمه درمان گروهی نیز شهرت دارد، شاخه اي از بیمه اشخاص مي باشد بیمه تکمیلی بیمه ایران در واقع از افتخارات شرکت سهامی بیمه ایران می باشد.چرا که در مواقع ضروری و در هنگام خطر ،حادثه و بیماری به یاری  اقشار مختلف کشور شتافته که بیمه تکمیلی معلمان آموزش و پرورش ، بیمه تکمیلی بنیاد شهید ، بیمه تکمیلی وزارت نیرو و بیمه تکمیلی اصناف مختلف تنها گوشه ای از خدمات بیمه تکمیلی بیمه ایران می باشد.دربیمه تکمیلی ایران افراد شاغل دریک سازمان وخانواده آنها به صورت گروهی تحت پوشش قرار می گیرند تا در صورت بستری شدن دربیمارستان ویاانجام اعمال جراحی ، هزینه معالجات تامبلغ معین وتوافق شده مازاد برسهم بيمه گر اول (خدمات درمانی،بیمه ایرانیان ویا تامین اجتماعی) پرداخت شود.که سهم بیمه گر اول عموما در قالب فرانشیز از صورتحساب کسر می گردد.که از بیمه گر اول قابل ریکاوری می باشد.
انواع پوشش ها در بیمه درمان تکمیلی عبارتند از :1.جبران هزينه هاي بستري وجراحي بيمه شدگان دربيمارستانهای طرف قرارداد ومراكزجراحي محدود (Day Care) با بيشتر از 6 ساعت بستري ، آنژيو گرافي قلب و انواع سنگ شكن .
2.    جبران هزینه زایمان به صورت طبیعی یا سزارین .
3.    هزینه های پاراکلینیکی(تشخیصی) :

             انواع سونو گرافي ، ماموگرافی، رادیوتراپی، اکوکارديوگرافي ، انواع اسکن ،انواع آندوسکوپی ،تست ورزش، نوارعضله، نوارعصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم .
    جراحیهاي مجاز سرپائی شامل: گچگيري، بخيه، ختنه، شکستگی ها، كرايوتراپي ، اكزيون ليپوم، تخليه كيست و لیزر درمانی .

4.    هزینه اعمال جراحی مهم مانند : جراحی قلب، مغز و اعصاب، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان، پيوند كبد و پيوند ريه.
5.    هزينه رفع عيوب انكساري چشم.
6.    پرداخت هزينه هاي مربوط به جابجايي بيمار با آمبولانس در موارد شهري و بين شهري
 برخی از مواردی که از شمول تعهدات بیمه درمان خارج مي باشد:

1-    اعمال جراحي كه به منظور زيبائي انجام مي گيرد ، مگر اينكه ناشي از وقوع حوادث بيمه شده در طي مدت بيمه باشد.
2-    عيوب مادرزادي كه قبل از انعقاد قرارداد بيمه مشخص بوده و بيمه گذار از آن مطلع شده باشد.
3-    سقط جنين مگر در موارد ضروري با تشخيص پزشك.
4-    ترك اعتياد.
5-    خودكشي ، قتل و جنايت.
6-   فعل و انفعالات هسته اي .
7-   بلوا ، اعتصاب ، قيام ، جنگ ، شورش ، اغتشاش ،آشوب ، كودتا و اقدامات احتياطي مقامات نظامي و انتظامي.
8-    حوادث طبيعي مانند سيل ، زلزله و آتشفشان مگر اينكه در شرايط خصوصي به نحو ديگري توافق شده باشد.
9-    اتاق خصوصي و همراه مگر در موارد ضروري به تشخيص پزشك معالج.
10-    بيماري رواني يا سايكوتيك : منظور از بيماري هاي سايكوتيك آن دسته از بيماري هاي است كه بيمار نسبت به بيماري خويش بينش نداشته باشد.
11-    زايمان براي فرزند چهارم و بيشتر
12-    دندانپزشكي مگر جراحي فك به علت وقوع حادثه تحت پوشش.
13- وسايل كمك توانبخشي از قبيل جوراب واريس ، لنز و سمعك ، شكم بند و لوازم بهداشتي و آرايشي كه جنبه داروئي نداشته باشد.
15-کلیه موارد مازاد از تعهدات مندرج در بیمه نامه

بیمه تکمیلی ایران افتخاری دیگر از شرکت سهامی بیمه ایران است .بیمه ایران نماد قدمت نهاد خدمت

جهت پاسخ به سوالات احتمالی و متداول بیمه تکمیلی اینجا را کلیک کنید و یا جهت مشاوره با کارشناسان بیمه ایران به شماره ویژه 88544842تماس حاصل فرمایید

منبع:بیمه ایرانی

نقش بیمه تکمیلی در کاهش هزینه زایمان

نقش بیمه درمان تکمیلی در کاهش هزینه زایمان

بدیهی است، حذف یا کاهش هزینه زایمان در کشور می تواند گام عملی برای رسیدن به افزایش جمعیت ایران باشد و بیمه درمان تکمیلی نقش موثری در پیشبرد این هدف و جلوگیری از پیری جمعیت دارد.

 داشتن فرزند شاید شیرین ترین اتفاق زندگی هر زوجی باشد؛ وقتی خداوند بزرگترین هدیه خود را پس ماهها و یا شاید سالها ناباروری خواسته یا ناخواسته به پدر و مادر می بخشد و پس از نه ماه انتظار شیرین خانواده شلوغ تری را نصیب شان می کند. اما این نعمت گاهی اوقات پرهزینه تر از درآمدهای یک خانواده نوپا است که تصمیم گرفته اند نفر سومی یا چهارمی را به جمع شان اضافه کنند.

 این روزها زوج جوانی که تصمیم به بچه دار شدن می گیرند، اگر بیمه نباشند باید برای زایمان و خرج های ریز و درشت دیگری مثل آی یو آی (iui)وآی وی اف (ivf)سونوگرافی، دارو و درمان، مراقبت های دوران بارداری یا بعد از زایمان مبالغ میلیونی کنار بگذارند. در ماه بیش از یکصد و ده هزار کودک در ایران متولد می شود که از این تعداد تولد، طبق آمار رسمی وزارت بهداشت حدود 40 تا 50 درصد سهم سزارین و مابقی طبیعی است. درحالی که آمار غیر رسمی بیمارستان ها زایمان سزارین را تا 90درصد هم پیش بینی می کند؛ رقمی که اگر قرار بود با توصیه های سازمان بهداشت جهانی پیش برویم، باید حدود ‌20 درصد می شد.

شاید اولین دلیل تمایل بیماران به سزارین، ترس از زایمان طبیعی و درد ناشی از آن باشد و البته هزینه های بالاتری که این عمل دارد، انگیزه خوبی برای بیمارستان هاست تا حجم بیشتری از بیماران را برای جراحی سزارین پذیرش کنند. اما دلیل این گرایش هرچه باشد، اولین نتیجه آن بالا رفتن هزینه تولد بچه هایی است که این روزها خیلی ها چشم انتظار ورودشان به نیا هستند.

زایمان در آب، همچنان مهجور:اگرچه چند سالی است که برای تشویق مادران به زایمان طبیعی، زایمان در آب تبلیغ می شود اما حتی این زایمان بدون درد هم نتوانسته اعتماد مادران را جلب کند و آمار سزارین را پایین بیاورد.

به همین دلیل، بیمارستان های انگشت شماری هستند که خدمات زایمان در آب را ارائه می دهند که بیشترشان خصوصی هستند. هزینه این نوع زایمان در بیمارستان های خصوصی، بدون بیمه درمان تکمیلی حداقل حدود یک میلیون و 500 هزار تومان است که تا پانزده ملیون تومان هم گاهی افزایش می یابدو با بیمه تکمیلی به حدود ده در صد این مبالغ کاهش می یابد.

بچه دار شدن با بیمه، بدون بیمه

هزینه های مربوط به زایمان در کشورمان بسته به نوع پزشک، زایمان، بیمارستان انتخابی و بیمه بسیار متفاوت است. یکی از دلایل تفاوت قیمت ها در بیمارستان های دولتی به مدت زمان بستری در بیمارستان، دستمزد پزشکان و برخی تسهیلات همچون ماساژ و اتاق هایی با تخت کمتر بر می گردد.

اما هزینه های زایمان، در همه بیمارستان های دولتی هم بسته به نوع بیمه و خدمات بیمارستان یکسان نیست. مثلا در بیمارستان میلاد با بیمه تامین اجتماعی زایمان طبیعی و سزارین رایگان است. ولی در زایشگاهی مثل بیمارستان آتیه یا بیمارستان لاله بین پنج تا پانزده ملیون تومان هزینه در بر دارد.

در بیمارستان های خصوصی درجه دوم هم قیمت ها به بیش از دو میلیون تومان می رسد . اما در همین بیمارستان های خصوصی و نیمه خصوصی نیز تفاوت هزینه ها چشم گیراست.

اما اکثر ما ایرانیان که مانند بیمه بدنه اتومبیل که وقتی تصادف می کنیم به فکر بیمه بدنه اتومبیل خود می افتیم ،در هنگام بیماری ، نازایی و یا بارداری به فکر بیمه درمان تکمیلی می افتند آنهم بیمه درمان تکمیلی انفرادی.در صورتیکه از نظر نگارنده بیمه تکمیلی یک خدمت عام المنفعه است که می بایست تعدادی از یک ان جی او یا واحد اقتصادی مبلغی را سرمایه گزاری کنند که در اثر بروز بیماری و یا بارداری و یا حتی ناباروری هریک از اعضاء بنگاه مربوطه این عضو بتواند با هزینه کمتری بهبود یابد.

پس تا بیمار نشدیم یا باردار نشدیم همین امروز به واحد اقتصادی ، صنف یا ان جی اوی خود مراجعه و بیمه درمان تکمیلی را درخواست کنید.و با داشتن بیمه درمان تکمیلی علی الخصوص بیمه تکمیلی بیمه ایران که به حق معتبرترین و بهترین بیمه تکمیلی تاکنون به شمار می رود سطح زندگی و آسایش فکری خود و خانواده را بالا ببرید. و نقش بیمه تکمیلی در کاهش هزینه زایمان و سایر هزینه های پزشکی را با تمام وجود حس کنید.

نویسنده :سید عباس علوی

 

بیمه درمان تکمیلی     سوالات متداول بیمه تکمیلی   سفارش آنلاین بیمه درمان

www.bimeonline.com

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی

بيمه درمان،یا بیمه درمان تکمیلی که به بیمه درمان گروهی نیز شهرت دارد، شاخه اي از بيمه هاي اشخاص بیمه ایران مي باشد دراین نوع بیمه افراد شاغل دریک سازمان وخانواده آنها به صورت گروهی تحت پوشش قرار می گیرند تا در صورت بستری شدن دربیمارستان ویاانجام اعمال جراحی ، هزینه معالجات تامبلغ معین وتوافق شده مازاد برسهم بيمه گر اول (خدمات درمانی،بیمه ایرانیان ویا تامین اجتماعی) پرداخت شود.که سهم بیمه گر اول عموما در قالب فرانشیز از صورتحساب کسر می گردد.که از بیمه گر اول قابل ریکاوری می باشد.
انواع پوشش ها در بیمه تکمیلی ایران که هزینه بیمه تکمیلی نتیجه این پوششهاست عبارتند از :1.جبران هزينه هاي بستري وجراحي بيمه شدگان دربيمارستانهای طرف قرارداد ومراكزجراحي محدود (Day Care) با بيشتر از 6 ساعت بستري ، آنژيو گرافي قلب و انواع سنگ شكن .
2.    جبران هزینه زایمان به صورت طبیعی یا سزارین .
3.    هزینه های پاراکلینیکی(تشخیصی) :

             انواع سونو گرافي ، ماموگرافی، رادیوتراپی، اکوکارديوگرافي ، انواع اسکن ،انواع آندوسکوپی ،تست ورزش، نوارعضله، نوارعصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم .
    جراحیهاي مجاز سرپائی شامل: گچگيري، بخيه، ختنه، شکستگی ها، كرايوتراپي ، اكزيون ليپوم، تخليه كيست و لیزر درمانی .

4.    هزینه اعمال جراحی مهم مانند : جراحی قلب، مغز و اعصاب، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان، پيوند كبد و پيوند ريه.
5.    هزينه رفع عيوب انكساري چشم.
6.    پرداخت هزينه هاي مربوط به جابجايي بيمار با آمبولانس در موارد شهري و بين شهري
 برخی از مواردی که از شمول تعهدات بیمه درمان خارج مي باشد:

1-    اعمال جراحي كه به منظور زيبائي انجام مي گيرد ، مگر اينكه ناشي از وقوع حوادث بيمه شده در طي مدت بيمه باشد.
2-    عيوب مادرزادي كه قبل از انعقاد قرارداد بيمه مشخص بوده و بيمه گذار از آن مطلع شده باشد.
3-    سقط جنين مگر در موارد ضروري با تشخيص پزشك.
4-    ترك اعتياد.
5-    خودكشي ، قتل و جنايت.
6-    حوادث طبيعي مانند سيل ، زلزله و آتشفشان مگر اينكه در شرايط خصوصي به نحو ديگري توافق شده باشد.
7-    جنگ ، شورش ، اغتشاش ، بلوا ، اعتصاب ، قيام ، آشوب ، كودتا و اقدامات احتياطي مقامات نظامي و انتظامي.
8-    فعل و انفعالات هسته اي .
9-    اتاق خصوصي و همراه مگر در موارد ضروري به تشخيص پزشك معالج.
10-    بيماري رواني يا سايكوتيك : منظور از بيماري هاي سايكوتيك آن دسته از بيماري هاي است كه بيمار نسبت به بيماري خويش بينش نداشته باشد.
11-    دندانپزشكي مگر جراحي فك به علت وقوع حادثه تحت پوشش.
12-    زايمان براي فرزند چهارم و بيشتر
13- وسايل كمك توانبخشي از قبيل جوراب واريس ، لنز و سمعك ، شكم بند و لوازم بهداشتي و آرايشي كه جنبه داروئي نداشته باشد.
15-کلیه موارد مازاد از تعهدات مندرج در بیمه نامه

جهت پاسخ به سوالات احتمالی و متداول بیمه تکمیلی اینجا را کلیک کنید و یا جهت مشاوره با کارشناسان بیمه آنلاین به شماره ویژه 88544842تماس حاصل فرمایید

منبع:بیمه آنلاین